AB „Vilniaus paukštynas“ patvirtina neturintis sąsajų su į skandalą įsivėlusiomis Lenkijos pašarų gamyklomis

0
251
- Reklama -

Reaguodami į kaimyninėje valstybėje Lenkijoje vykstantį skandalą, kuomet buvo nustatyta, kad daugiau nei 60-yje Lenkijos gamyklų gaminamame vištų, kalakutų, ančių ir kitų naminių paukščių pašaro gamyboje galimai buvo naudojami lubrikantai ir biokuro pramonėje naudojamos medžiagos, vieni didžiausių Lietuvos paukštienos gamintojų, AB „Vilniaus paukštynas“ ir AB „Kaišiadorių paukštynas“ patvirtina neturintys jokių sąsajų su minėtomis gamyklomis Lenkijoje.

„Patvirtiname, kad nesame pirkę pašarų ar kitų komponentų iš galimai kenksmingus pašarus gaminusios įmonės Berg & Schmidt. Akcentuojame, kad esame vertikaliai integruota maisto bei žemės ūkio įmonių grupė, teikianti produktus nuo „lauko iki stalo“ ir taip kurianti didesnę pridėtinę vertę klientams visose veiklos srityse. Gyvūnų gerovė, gaminių kokybė visuose etapuose ir griežti kontrolės standartai, žaliavų atsekamumas bei patikimi partneriai – mūsų verslo prioritetas“, – tvirtino AB „Vilniaus paukštynas“ ir AB „Kaišiadorių paukštynas“ direktorius Darius Gudačiauskas.

Tiek AB „Vilniaus paukštynas“, tiek AB „Kaišiadorių paukštynas“ priklauso vienai didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio verslo ir maisto gamybos grupei AB „Linas Agro Group”, kuri vykdo veiklą visoje gamybos grandinėje nuo lauko iki stalo. Grupės įmonės gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio ir maisto produktus bei tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams.

„Paukštynams pašarą teikia tai pačiai įmonių grupei priklausanti AB „Kauno grūdų“ pašarų gamykla, o tai leidžia pilnai kontroliuoti ūkininkavimo rezultatus visuose etapuose, koncentruotis į vienadienių viščiukų sveikatingumą bei nepriekaištingą jų kokybę“ – vardija AB „Vilniaus paukštynas“ ir AB „Kaišiadorių paukštynas“ Auginimo vadovas Saulius Petkevičius.

Tuo tarpu „Kauno grūdų“ nemaistinio verslo vadovas Šarūno Valys tvirtina nenustebęs pasirodžius naujienai apie situaciją Lenkijoje. „Lenkijoje visa rinka yra orientuota į kainą ir jie padarys viską, kad būtų pigiausi Europoje. Tokie nusižengimai paprastai iškyla į viešumą, kai ima trūkti žaliavų. Jei palygintume su šių metų pradžia, visos žaliavų kainos itin pakilo, o tai kai kuriuos gamintojus paskatino ieškoti būdų sukurti kuo pigesnį pašarą. Ši situacija puikiai iliustruoja, kad vartotojui nėra saugu rinktis pigiausią prekę. Tam, kad ji būtų pigiausia, kažkas vis tiek yra aukojama“, – pasakojo „Kauno grūdų“ atstovas.

Pasak pašnekovo, bendrovė rūpinasi, kad pašarai, kurie yra naudojami “Kaišiadorių paukštyne” ir “Vilniaus paukštyne” būtų itin kokybiški. „Europos reglamentas labai aiškiai nurodo, kurios medžiagos gali būti naudojamos pašarų gamyboje, o kurios ne. Nuolat tai sekame. Taip pat itin svarbu kruopščiai atsirinkti žaliavas ir tiekėjus. Pagrindinės pašarų sudedamos dalys yra įvairūs maistinės kokybės grūdai, baltyminės medžiagos, tokios kaip soja ir rapsai, aliejus, aminorūgštys bei vitaminai ir mineralai“, – vardijo Š. Valys.

Kaip pasakojo Š. Valys, 90 proc. žaliavų AB „Kauno grūdai“ perka tiesiogiai iš gamintojo ir vengia perpardavinėtojų, kurie negali užtikrinti visiško atsekamumo. „Esame įsidiegę kokybės standartus, kurie įpareigoja turėti visišką produkcijos atsekamumą. Kiekviena žaliavų partija ir grūdų mašina yra patikrinama vos tik atvykus. Kuo geriau užtikriname pašaro kokybę – tuo sveikesnis paukštis auga. Taip viskas tiesiogiai per maisto grandinę veikia ir žmogaus sveikatą. Jei valgai sveiką maistą – pats esi sveikas“, – sakė Šarūnas Valys.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!