- Reklama -

Jolanta Blažytė

Konservatorių partijos ginekologė p. Vaiva išvadino visą Lietuvos žiniasklaidą prorusiška, mat toji vis rašo tik apie paksaites, o štai mūsų UR ministro G. Landsbergio interviu per BBC net nesugebėjo parodyti.

Šiuo atžvilgiu labai pritariu p. Vaivai: jeigu jau visas pasaulis pamatė, kad esame gerokai „trenkti“, tai tikrai reikėtų, kad tai pamatytų ir patys lietuvaičiai. Bent jau tam, kad susipažintų su savimi. Arba pagal K.G. Jungą – su savo šešėliu. Arba pagal ginekologę p. Vaivą – pamatytų save iš kito galo.

G. Landsbergio interviu BBC televizijai puikiai dekonstravo ir į adekvačių žmonių kalbą išvertė mano FB draugas Jonas Balčiūnas. Pati geriau neišversiu, tai tiesiog dalinuosi tekstu:

„Pažiūrėjau Britų nacionalinio transliuotojo BBC interviu su Lietuvos Užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Jis svarbus tuo, kad parodo, kokią Lietuvą mato Vakarai ir kaip mes matome patys save. Tai du paraleliniai pasauliai.

Kelia susižavėjimą BBC žurnalisto pasirengimas interviu. Žinoma, tai ne vieno žmogaus, o visos komandos darbas. BBC be didelių pastangų atskleidžia Lietuvos politikos nenuoseklumą ir prieštaravimus. Lietuvos žiniasklaida nei siekia, nei nori tai atskleisti ar parodyti. Tuos kas mėgina tai padaryti, apklijuoja Kremliaus etiketėmis. Tai patogus ir paprastas būdas nesigilinti į esmę, kaip ir Putino Rusijoje. Skiriasi tik etikečių spalva. Pažiūrėkim į pokalbio esmę.

Putinas gąsdina Vakarus branduoliniu ginklu. Vakarai į tai žiūri rimtai. Gabrielius į tai rimtai nežiūri. Tai blefas, – sako jis. JAV pareigūnai į grasinimus žiūri rimtai, tik ne Gabrielius. – Tegu tik Putinas pamėgina, mes smogsim dešimt kartų stipriau, – sako Gabrielius. Vedantysis primena, kas yra Lietuva ir kokios jos galimybės smogti Rusijai. Kas prisiims atsakomybę? Jūs atitrūkęs nuo realybės, – sako vedantysis. Landsbergis kategoriškai tai neigia. Kategoriškumas be jokių argumentų kybo ore.

Ukraina. Jeigu Ukraina pralaimės, kita šalis bus Lietuva, sako Gabrielius.

Ukraina karinėmis priemonėmis negali pasiekti savo tikslų. Ką daryti? Anot Gabrieliaus, į karą reikia įtraukti NATO ir Lietuvą, tada bus kitas reikalas. Tokią mintį išsakė ir Makronas, bet jo nepalaikė JAV ir Vokietija. Anot Gabrieliaus, Lietuva gali kalbėti ką nori, nors nieko negali.
Ukrainoje nėra kam kariauti, – sako vedantysis. Nieko panašaus, kariauti yra kam, tik Vakarai neduoda tiek ginklų, kiek reikia, – atsako Gabrielius. Tai sunku patvirtinti ar paneigti.

Vedantysis primena, kad Gabrielius yra Lietuvos Užsienio reikalų ministras. Kas yra daroma kad Lietuva būtų saugi? Gabrielius tai sieja su karo veiksmais Ukrainoje. Pakartotinai paklaustas apie Lietuvos kaip šalies saugumą, Gabrielius tai sieja su Vokietijos 5000 karių brigada, kuri kažkada bus Lietuvoje. Ar to pakaks? – Ką apie tai galvoja Rusija, – klausia vedantysis. Mums nusispjaut, – atsako Gabrielius. – Ar tai neveda į konfrontaciją? – Veda, bet mums vis tiek nusispjaut.

Vedantysis klausia, – kodėl matydami Rusijos grėsmę, jūs sąmoningai susipykote su Kinija? – Nieko mes nesusipykom, Kinija kvailai reaguoja, – atsako Gabrielius. – Žinojot koks bus atsakas, jūs specialiai nuėjote šiuo keliu? Tai demokratijos ir aukštos moralės išraiška, atsako Gabrielius. – Mus pripažino Islandija, tai kodėl mes negalime kibti į atlapus Kinijai? Tai mums daro garbę.

Gabrielius pamiršta, kad Gorbačiovas ir Putinas tai du skirtingi žmonės ir dvi skirtingos Rusijos. Čia Gabrielius pastatomas į vietą primenant, kad tai Lietuvos, o ne Europos Sąjungos politika, nors Lietuva priklauso ES. Lietuva rizikuoja toldama nuo Europos ir veikdama kaip JAV Trojos arklys, kai tuo pačiu metu, JAV paisydama savų interesų, tolsta nuo Europos.

Šis interviu svarbus tuo, kad aiškiai parodo kad tai kaip mes matome save, neturi nieko bendra su tuo, kaip į mus žiūri Vakarų Europa, nuo kurios priklauso mūsų saugumas ir valstybės ateitis.”

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!