- Reklama -

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Ligita Girskienė, gavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atsakymą į savo užklausą apie Energetikos ministro Dainiaus Kreivio sąsajas su „Ignitis”ir turimas šios bendrovės akcijas, liko priblokšta.

Seimo narė Ligita Girskienė. Nuotr. iš asmeninės L. Girskienės paskyros FB

„Daugelis man sakė, kad dabartiniai valdantieji viską padarys, kad D. Kreivys būtų išteisintas. Ir jie sakė tiesą. Faktus, kurie yra akivaizdūs, VTEK randa būdų paaiškinti kaip nori ir bando išteisinti ministrą. Man VTEK išaiškinimas skamba neskaniai ir visiškai neįtikinamai. Visuomenė juk nekvaila, tikrai viską teisingai supras”, – sako L. Girskienė.

Portale www.lrt.lt paskelbtoje publikacijoje „LRT tyrimas. Politikų apsisprendimas: turi „Igničio” akcijų, bet apie tai neskelbia”, skelbiama, kad ministras Dainius Kreivys turi 40 proc. bendrovės „Catus”, kuri valdo daugiau negu 90 proc. bendrovės „Norteo” akcijų. Pastaroji yra įsigijusi AB „Ignitis grupė” akcijų.

VTEK aiškina, kad Energetikos ministras Dainius Kreivys savo privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs ryšį su UAB „Catus” ir duomenis apie dukterines jos bendroves. Tokie duomenys gali būti pateikiami deklaruojančiojo nuožiūra, bet tai nėra privaloma.

L. Girskienę nustebino, kad VTEK nenustatė kitų tiesioginių Energetikos ministro Dainiaus Kreivio sąsajų su AB „Norteo” ar AB „Ignitis grupė”. Aiškinimas, kad nesama informacijos, kad ministras būtų minėtųjų bendrovių tiesioginis savininkas, darytų lemiamą įtaką šių juridinių asmenų veiklai ar dalyvautų jų valdymo ir kontrolės procesuose, taip pat kelia pagrįstų abejonių. Teigiama, kad nei asmeniškai Dainius Kreivys, nei jo tiesiogiai valdoma bendrovė finansinės grąžos iš AB „Ignitis grupė” negavo.

„VTEK pripažįsta, kad ministras akcijų turi, tačiau tvirtina, kad nesivadovaus spėliojimais apie turėtą ar ateityje būsiantį turtinį ar neturtinį ministro suinteresuotumą. Sunku VTEK sprendimą suvokti ir pateisinti, ypač kai kalbame apie ministrą, kuris tiesiogiai dirba energetikos srityje”, – sako L. Girskienė.

Minėtoje publikacijoje nurodomos aplinkybės ir dėl viceministro Gedimino Norkūno privačių interesų deklaracijoje nurodytų duomenų, susijusių su AB „Ignitis grupė” įgytomis akcijomis, ir jų pagrindu galbūt susiklosčiusios interesų konflikto situacijos. AB „Ignitis grupė” yra priskirta viceministro kuravimo sričiai. VTEK pripažino, kad turi duomenų, kad viceministras Gediminas Norkūnas, atlikdamas tarnybines pareigas, galbūt sprendė su minėta bendrove susijusius klausimus.

Todėl VTEK nusprendė pradėti tyrimą, kurio metu bus vertinama, ar viceministras Gediminas Norkūnas dalyvavo su AB „Ignitis grupė” susijusių sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo procedūrose ir, ar tokia veika nepažeidė draudimo dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip juos paveikti ar bandyti paveikti arba atlikti kitas tarnybines pareigas, jeigu jos yra susijusios su deklaruojančio asmens privačiais interesais.

Atliekant tyrimą kartu bus nagrinėjamos privačių interesų deklaravimo aplinkybės ir vertinama, ar nustatyta tvarka privačių interesų deklaracijoje nenurodęs egzistuojančių privačių interesų, atsiradusių sudarius sandorius su AB „Ignitis grupė”, Gediminas Norkūnas nepažeidė Interesų derinimo įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 2 punkto nuostatų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!