- Reklama -
LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. KK nuotr.
LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. KK nuotr.

Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba Seimui oficialiai pranešė neturinti informacijos, jog elevatorių paslaugų, grūdinių, aliejingų sėklų kultūrų supirkimo ir pardavimo paslaugų rinkose Lietuvoje būtų susiklosčiusi kurių nors subjektų dominuojanti padėtis. Taip pat nėra duomenų, kad būtų sukurta dominuojanti ar konkurenciją apribojanti padėtis teikiant grūdų auginimo ir didmeninio pardavimo paslaugas Lietuvoje. Konkurencijos taryba nurodė didžiausius mineralinių trąšų pardavėjus Lietuvoje, pažymėdama, kad trąšomis prekiauja bent 24 ūkio subjektai. Pateikdama informaciją apie koncentraciją trąšų rinkoje, Konkurencijos taryba pabrėžė neturinti duomenų, kad Lietuvoje būtų sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis vykdant prekybą mineralinėmis trąšomis.

Oficialus Konkurencijos tarybos raštas Seimo narius pasiekė po to, kai į ją, Generalinę prokuratūrą ir Nacionalinę žemės tarnybą kreipėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Seimo narys kreipėsi į šias institucijas, po to kai opozicija ėmė skleisti gandus, neva su R. Karbauskiu siejamos įmonės atlieka nesąžiningus ar įstatymus pažeidžiančius veiksmus.

„Visuomenę turi pasiekti objektyvi institucijų informacija, o ne Seimo opozicijos kuriamos visiškai tiesos neatitinkančios istorijos, nukreiptos prieš LVŽS ir jos lyderį“, – sako R. Karbauskis.

Seimo narį piktina opozicijos viešais prasimanymais grįsti veiksmai, kuriais bandoma kompromituoti Seimo rinkimus laimėjusią politinę jėgą. Todėl jis vasario 27 d. kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydamas visiems Seimo nariams pateikti Konkurencijos tarybos turimą informaciją apie padėtį žemės ūkio sektoriuje – grūdų, trąšų, žemės ūkio paskirties technikos rinkas, tame tarpe ir informaciją apie konkurencijos sąlygas minėtose rinkose, koncentraciją, faktus apie piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi minėtose rinkose bei nustatytus pažeidimus. Vasario 28 d. R. Karbauskis taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos. NŽT jis prašo Seimo nariams, kartu ir visuomenei pateikti informaciją apie fizinių ir juridinių asmenų disponavimą žemės ūkio paskirties žeme, žemės ūkio paskirties žemės koncentraciją, fizinių ir juridinių asmenų valdomų ūkių dydį. Seimo prašo pasidalinti Nacionalinės žemės tarnybos turimais Lietuvos Respublikos žemės fondo, Nekilnojamojo turto registro suvestiniais duomenimis apie žemės sklypus, teisių į juos ir juridinių faktų įregistravimą nuo 1993 iki 2018 metų. Generalinės prokuratūros Seimo narys prašo pateikti Seimui informaciją, kiek nuo 1993 m. iki 2018 m. Lietuvoje buvo pradėta ikiteisminių tyrimų, jų baigta ir kiek bylų buvo perduota į teismą, kuriose buvo nagrinėtos veikos, susijusios su žemės grobimu, jos užvaldymu, prievartiniu bankrotu.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!