- Reklama -

"Visuomenės klaidinimas neturėtų būti savivaldybių rinkimų kampanijos sudėtine dalimi. Tai pridera žinoti Lietuvos politikams, ypač tiems, kurie kadaise ėjo užsienio reikalų ministro pareigybę", - teigia V.Andriukaitis. KK nuotr.

Europos Sąjungos (ES) Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis kartu su ES valstybių žemės ūkio ministrais pirmadienį Tarybos posėdyje Briuselyje aptarė techninio pobūdžio pokalbius su Rusija dėl ES galimybės eksportuoti kai kuriuos maisto produktus.

Pasak komisaro, Europos Komisija visada pasisakė ir pasisakys už solidarumo principo taikymą ir netoleruos neteisėtų dvišalių susitarimų tarp valstybės narės ir trečios šalies. Tuo pačiu Europos Komisija siekia, kad bet koks galimas prekybos palengvinimas būtų taikomas visoms valstybėms narėms, be jokio diskriminavimo.

Techninio pobūdžio pokalbiuose prieš savaitę Berlyne tarp jo vadovaujamo Sveikatos ir maisto saugos direktorato ir Rusijos veterinarijos tarnybos vadovų buvo kalbama apie galimybę nutraukti prekybos apribojimus tam tikriems maisto produktams: taukams bei kitiems mėsos produktams.

“Prekybos apribojimai galėtų būti nutraukti, nes Rusija neturi argumentų, kodėl šie produktai neatitinka fitosanitarinių taisyklių. Toks apribojimų nutraukimas turėtų būti taikomas visoms ES valstybėms kartu. Techninio pobūdžio pokalbiai nesibaigė, niekas iki šiol nesutarta”, – sakė V. Andriukaitis.

Ankščiau Rusija paskelbė, kad techniniuose pokalbiuose sutarė su kai kuriomis ES valstybėmis (Prancūzija, Vokietija, Italija, Danija, Nyderlandai bei Vengrija) atnaujinti prekybą.

“Ši Rusijos žinia yra pagrindas pirmenybę teikti dvišaliams susitarimams ir skaldyti Europos Sąjungos vienybę. Tai nepriimtina”, – sakė komisaras, pabrėždamas, kad Europos Komisija neremia ir neskatina atskirų ES valstybių dvišalių susitarimų dėl prekybos atnaujinimo su Rusija. Europos Komisija ir toliau griežtai ragina ES valstybes tęsti “vieningo balso” politiką Rusijos atžvilgiu.

Komisaras atsisakė komentuoti klaidinančias visuomenę žinias, neva pasiektas diskriminacinis susitarimas su Rusija, pagal kurį Europos Sąjunga leis Kremliui pačiam nuspręsti, su kuriomis valstybėmis atgaivinti prekybą maisto produktais, o kurias valstybes palikti už borto. Pasak komisaro, eksporto taisykles nustatantis ES sertifikatas galioja visoms ES šalims vienodai.

“Tai neturi nieko bendra su techninio lygio susitikimo turiniu. Techniniai pokalbiai buvo, yra ir bus vedami. Pavyzdžiui, dėl kiaulių maro problematikos”, – sakė jis.

Pasak jo, visuomenės klaidinimas neturėtų būti savivaldybių rinkimų kampanijos sudėtine dalimi. Tai pridera žinoti Lietuvos politikams, ypač tiems, kurie kadaise ėjo užsienio reikalų ministro pareigybę.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!