- Reklama -

Vokietijos TV kanalas "ARD/ Das Erste" politinės laidos "Monitor" redaktorius Štefanas Štuchlikas surinko nemažai nuorodų, bylojančių, jog Ukrainos Generalinės prokuratūros versija galimai neatitinka tikrovės. Stop kadras

Vokietijos TV kanalas “ARD/ Das Erste” atliko žurnalistinį kruvinų vasario 20-sios įvykių Kijeve tyrimą ir priėjo išvados, jog Ukrainos prokuratūros versija dėl “Berkut” kaltės neišlaiko kritikos. Šio TV kanalo politinės laidos “Monitor” redaktorius Štefanas Štuchlikas surinko nemažai nuorodų, bylojančių, jog Ukrainos Generalinės prokuratūros versija galimai neatitinka tikrovės.

Vokiečių žurnalistas Štuchlikas aiškina:

“Visų pirma, versija, kurią skleidžia Kijevo Generalinė prokuratūra, galimai neatitinka tikrovės. Lieka neatsakyti keli svarbūs klausimai. Vienas iš jų – ar tikrai tada, vasario 20-ją, buvo šaudoma opozicijai į nugaras?

Šis klausimas yra svarbus, nes tada opozicijos užnugaryje buvo viešbutis “Ukraina”, tuomet kontroliuotas opozicijos. O tai reiškia, jog galimai buvo šaudoma iš jų pačių štabo.

Šiuo klausimu mes kalbėjomės su liudininkais, su šaudymo ekspertais, ir visi jie tvirtina,- taip, buvo šaudoma opozicionieriams į nugaras.“

„Antras klausimas,- ar tarp šaudžiusiųjų buvo tik Janukovičiaus žmonių? Ir štai čia mūsų tyrimas ėmė kelti rimtų abejonių. Pavyzdžiui, mes buvome susitikę su radijo mėgėju, įrašiusiu tų snaiperių pokalbius per radijo ryšį. Šiame įraše būta pribloškiančio momento! Jie ten kalbasi: “Žiūrėk, štai ką tik kažką nušovė. Tai tu?…Ne…”. O paskui jie ten išsiaiškina, jog iš jų niekas šaudyti negalėjo, jog kažkas iš kitos pusės šaudo.

Taigi, kai kurios aplinkybės rodo į tai, jog kažkas šaudė ne iš Janukovičiaus pusės”,- pasakoja vokiečių žurnalistas Štefanas Štuchlikas.

Nejaugi tardytojai taip ir neapklausė šių liudininkų?

Žurnalistas Štuchlikas pasakoja toliau:

“Šito radijo mėgėjo apskritai net neišklausė. Jis kelis kartus ieškojo kontaktų su Generaline prokuratūra, siųsdavo ten elektroniniu paštu savo įrašus. Bet su juo, kaip jis pats aiškino, taip ir nebuvo susisiekta.

Tačiau yra dar rimtesnių dalykų. Mes anonimiškai pasikalbėjome su vienu tardymo grupei vadovaujančiu pareigūnu. Ir jis prasitarė štai apie ką: “Viskas, kas susikaupė ant mano stalo, prieštarauja tam, ką Generalinė prokuratūra praneša žiniasklaidai”.

Taigi, ar galima teigti, jog žurnalistinio tyrimo metu gauta medžiaga laikytina įrodymu, esą opozicija šaudė į savus?

Štefanas Štuchlikas: “Na, konkrečių įrodymų, kad šaudė būtent opozicija, mes neturime. Bet kai kurie klausimai lieka neatsakyti, ir jie rodo į tai, jog nėra pagrindo šito atmesti. Ir mes manome, jog visus tuos įkalčius būtina tirti. Net jei tai būtų ir kokia nors trečioji jėga, – o to irgi negalima atmesti,-reikia toliau aiškintis, kas šaudė į nugaras, ar tikrai tai buvo Janukovičiaus žmonės, ir kur visi kiti įkalčiai?“

„Tai yra itin svarbu Kijevo žmonėms. Psichologiniu požiūriu. Juk žuvo šimtas žmonių.Bet čia būta ir itin svarbaus politinio klausimo. Juk nuo šių dalykų visiškai priklauso tai, kiek galima pasitikėti dabartine Ukrainos vyriausybe?

Juk ES prašė atlikti bešališką tyrimą, įtvirtindama šį prašymą vasario 21-sios sutarty. Bet viskas, ką mes matome dabar, byloja, jog šių įvykių tyrimas kaip tik ir nėra bešališkas,”- konstatuoja Vokietijos TV žurnalistas ir laidos redaktorius Štefanas Štuchlikas.

Parengė Sergejus Sokolovas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!