- Reklama -
Seino NSGK pirmininkas Vytautas Bakas. KK nuotr.
Seino NSGK pirmininkas Vytautas Bakas. KK nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) priimtas sprendimas prašyti Seimo leidimo, kad būtų pratęstas parlamentinio tyrimo dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams laikas. Tyrimas iš esmės yra baigtas, parengta pirminė išvada, o papildomas laikas reikalingas tam, kad būtų atliktos nustatytos slaptos medžiagos išslaptinimo procedūros ir pateikta galutinė vieša išvados redakcija.

„Tikslas yra pasiekti, kad informacija apie neteisėtą įtaką politiniams procesams, korupcijos apraiškas kiek įmanoma būtų prieinama visiems Seimo nariams, sprendimų priėmėjams ir visuomenei. Tik taip galime skaidrinti šalies politinę sistemą, stiprinti demokratiją, žmonių pasitikėjimą valstybe“, – teigia NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Primename, kad Seimas praeitų metų spalio 19 d. pavedė Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams. Komitetui pavesta nustatyti, ar grėsmę valstybės interesams galintys kelti asmenys, verslo subjektai per savo ryšius siekė paveikti valstybės institucijose priimamus sprendimus, įtakoti politinius procesus ar atskirus politikus.

Kitas svarbus tyrimo uždavinys – ištirti neskaidrius politinių partijų ir atskirų politikų veiklos finansavimo atvejus.

Taip pat NSGK komitetui pavesta atsakyti, ar buvo grėsmę valstybės interesams keliančių atvejų strategiškai svarbiuose nacionaliniam saugumui ūkio sektoriuose.

Parlamentiniame tyrime aiškintasi, kokiems valstybės interesams buvo ar yra iškilusi grėsmė, kokius politinius procesus ar sprendimus stengtasi paveikti. Tirta, kas yra tie asmenys, kurie kelia grėsmę valstybės interesams, kokius ryšius jie palaikė su sprendimų priėmėjais, kokia buvo tų ryšių trukmė ir pobūdis, kokiems politikams buvo daroma įtaka arba poveikis.

Parengtoje pirminėje komiteto išvadoje aprašyti grubiausi pastarųjų metų pavyzdžiai ir kol kas 150 puslapių tyrimo medžiaga yra įslaptinta.

Tyrimą prašoma pratęsti iki birželio 1 dienos.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!